top of page

Mindfulness MBSR Eğitmenlik Programı

Avrupa'nın kıdemli ve öncü kurumu IMA'dan, Uluslararası Sertifikalı 240 saatlik Mindfulness Uzmanlık Programı 26 Nisan 2024 tarihinde başlıyor.
 

Online ve Yüz yüze modüllerle 15 ayda Sertifikalı Mindfulness MBSR eğitmeni olun!
Mindfulness MBSR Eğitmenlik Programı Detayları

Eğitmenlik Eğitimi 

Oryantasyon Toplantısı

Tanıtım Toplantımız 26 Mart tarihinde gerçekleşti. 

Toplantıda eğitmenlik süreci hakkında detaylı bir şekilde konuştuk. Katılamadıysanız ve kaydı izlemek isterseniz, bize ulaşabilirsiniz; size kaydın bağlantısını göndeririz!

Mezunlar ne dedi?

WhatsApp Image 2023-10-03 at 15.29.15.jpeg
"Eğitmenlik eğitimi süreci, öyle derin ve güçlüydü ki hayatım boyunca orada öğrendiklerim ve deneyimlediklerim bana destek olmaya devam edecek. Her modülde daha da derinleştik, güçlendik. Çok değerli eğitmenlerle çalıştık. Alanlarında ne kadar profesyonel oldukları sadece anlattıklarıyla değil, var oluşlarıyla görülüyordu. O yüzden de hem eğitim içeriğiyle hem eğitmenleriyle çok donanımlı bir süreç geçirdik. Ne kadar çok şey öğrendiğimizi eğitimden sonra, eğitmenlik sürecimde daha da net gördüm."

Hazal Şen, Mindfulness MBSR Eğitmen Eğitimi 2023 Mezunu

MindCare Academy olarak Avrupa’nın köklü mindfulness kurumu Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA)’nın Mindfulness Eğitmen Eğitimi Programını Türkiye’ye getirmekten mutluluk duyuyoruz.

Bu program 15 aya yayılmış, International Mindfulness Integrity Network (IMI) tarafından kabul edilen uluslararası uzman eğitmenlik standartlarına göre hazırlanmış, sertifikalı ve akredite 240 saatlik bir uzmanlık programıdır. 

Mindfulness alanında uzman, deneyimli ve multidisipliner bir yapıya sahip öğretim kadrosu ile kişiselleştirilmiş bir öğrenim deneyimi yaşamak,  mindfulness pratiklerinde uzmanlaşarak kendinizin ve başkalarının hayatını dönüştürmek, yeni bir meslek edinmek isteyenleri bu yolculuğa beraber çıkmaya davet ediyoruz.

Uluslararası Akredite Program

Bu program International Mindfulness Integrity (IMI) Network kriterlerine ve dünyanın her yerinde kabul gören mindfulness eğitmenliği standartlarına uygun olarak 15 aya yayılmış, 240 saatin üzerinde yüz yüze öğrenmeyi içeren uygulamalı bir Mindfulness Eğitmenliği programıdır. Programın uzun bir zaman dilimine yayılmış olması katılımcıların öğrendikleri bilgileri, becerileri ve mindfulness yaklaşımını içselleştirmeleri için tasarlanmıştır.

 

Program ayrıca sertifikasyon koşulları konusunda yüksek standartlar benimsemiş, bu standartları şeffaf bir şekilde uygulayan bir yapıya sahiptir. Sertifikasyon sürecini başarı ile bitiren eğitmenler akredite ve yetkin eğitmenler olarak Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) Programı grupları açmak ve yönetmek için gerekli tam yeterliliğe sahip olur.  Ek modülü tamamlayan katılımcılar Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) prograı da vermeye hak kazanırlar.

 

Programda CFM (Center for Mindfulness – UMASS) kurumunun onaylı müfredatı takip edilmekte, bu program IMA deneyimi ile işlenmektedir.  Eğitmenlik programı boyunca 8 haftalık kanıta dayalı MBSR programı müfredatı detaylı bir şekilde incelenir ve hem mindfulness hem de MBSR programı üzerine kanıta dayalı güncel bilgiler sunulur.

99.png
IMA kurucusu Linda Lehrhaupt

Tecrübeli Öğretim ve Süpervizör Kadrosu

MindCare iş birliği ile Mindfulness Eğitmenlik Programını aktaracak olan IMA öğretim kadrosu mindfulness alanındaki en yüksek profesyonelliği ve deneyimi yansıtacak şekilde Avrupa'nın önde gelen mindfulness araştırmacıları, eğitmenleri ve bu alandaki önde gelen uygulayıcıların yanı sıra ABD ve dünyanın diğer bölgelerinden misafir eğitim görevlilerini de kapsamaktadır. Tüm öğretim üyelerimiz kendi alanlarında mindfulness temelli yaklaşımların uygulaması konusunda deneyimli ve profesyonel deneyimin yanı sıra uzun yıllara yayılan kişisel bir mindfulness pratiğine sahiptir. 

 

Her bir eğitim modülünde farklı bir öğretim üyesi ile tanışan katılımcılar, olabildiğince çok sayıda mindfulness eğitmeni ile çalışmış ve deneyim edinmiş olurlar.

MindCare Eğitmen Destekli

İyi bir Mindfulness Eğitmeni olmak kişisel pratik ve eğitimin yanı sıra mindfulness yaklaşımının ihtiyaca göre uyarlanması ile de ilgilidir. Bu nedenle mindfulness yaklaşımının çalışılacak alana adaptasyonu, katılımcı ihtiyaçları ve yerel özelleştirmeler konusunda bilgi ve destek almayı mümkün kılmak için sizi alanda çalışan deneyimli Türk Mindfulness Eğitmenleri ve Mindfulness Uygulayan Ruh Sağlığı Uzmanları ile bir araya getiriyor, alana dair deneyim ve bilgi birikimlerinden rehberlik almanızı sağlıyoruz.

MindCare olarak amacımız insanla ilgilenilen her işte olduğu gibi mindfulness alanının da çok önemli bir parçası olan olan deneyim aktarımı ve rehberlik kısımlarını da eğitimin bir parçası haline getirerek birbirini destekleyen bir Mindfulness Topluluğu oluşturmak.

MindCare kurucuları Kıvılcım ve Selin
MBSR Eğitmenlik Eğitimi Yüz yüze Modül

Hibrit Program & Kohort Öğrenme

Toplam 9 eğitim modülünden oluşan programda 4 modül yüzyüze ve 5 modül online olarak verilir, böylece yüksek kalite standartları korunarak erişilebilir bir yapı sunulmuş olur. 


Program 30 katılımcı ile sınırlı ve kohort öğrenme yapısındadır.  Böylece eğitmen adayları arasında akran çalışma grupları kurmak, her bir eğitmen adayı ile birebir iletişime olanak sunmak, öğretim üyeleri ve eğitmen adayları arasında daha yoğun etkileşim yaratarak mindfulness alanında derinleşme sağlamak, program boyunca her bir eğitmen adayının süreçten başarı ile çıkabilmesi için birebir ilgi ve destek sunulur.

Program süreci

Bu program, oryantasyon toplantısı, 9 öğrenme modülü, modüller arası akran çalışma grupları, 5 günlük sessizlik inzivası, vereceğiniz ilk MBSR programı, süpervizyon ve sertifikasyon sürecinden oluşur. Programın tamamı uzman öğretim ve süpervizyon kadromuz tarafından desteklenir.

Capture.PNG
1. Oryantasyon Toplantısı

Bu toplantı, programın işleyişi hakkında bilgi almak, programa uygunluğunu değerlendirmek, öğretim kadromuzu ve program düzenleyicilerini yakından tanımak isteyenler için düzenlenmiş ücretsiz bir bilgilendirme ve tanışma toplantısıdır. Bu toplantıda, mindfulness eğitmeni olmak ve eğitim programı hakkında derinlemesine bilgi edinebilir, sorularınızı sorabilirsiniz. 

Tüm adayların oryantasyon toplantısına katılmasını tavsiye ederiz ancak oryantasyon toplantısına katılamazsanız da başvuru formunu doldurmadan önce program düzenleyicileri ile görüşmeniz, programın işleyişi ve başvuru kriterleri hakkında bilgi edinmeniz sizin için iyi olacaktır.

2. Eğitim Modülleri ve Bireysel Çalışma

Katılımcılar 4 modül yüzyüze ve 5 modül online olarak düzenlenen toplam 9 eğitim modülüne katılırlar. Bu eğitim modülleri 25 gün öğrenme içerir. Ayrıca zorunlu okumalar, beceri uygulamaları, modüller arası akran çalışma grupları ile hem teorik hem de uygulamalı eğitim alınır. Eğitim Modüllerinin tarihleri bu sayfada Program Tarihleri bölümünde bulunabilir.

3. İlk Program ve Süpervizyon

Eğitmen adaylarından 6. Eğitim Modülü sonunda ilk MBSR programlarını açmaları beklenir. Bu ilk programda, 8 haftalık MBSR programını kendi katılımcılarına sunarlar ve bir MBSR grubu yönetmeyi bizzat uygulayarak deneyimlemiş olurlar.

Katılımcılar, 8 haftalık programın verilişi sırasında bir IMA süpervizörü ile en az beş tane online olarak gerçekleştirilercek bireysel veya küçük grup süpervizyonuna katılırlar. Bu süpervizyon zorunlu bir adımdır. 

4. Sertifikasyon

Sertifikasyon sürecinin başarıyla tamamlanması durumunda öğrenciler Mindfulness MBSR eğitmeni sertifikasını alır. Bu sertifika International Mindfulness Integrity Network (IMI) ‘ün 2. seviye Mindfulness Eğitmeni düzeyinde eğitim ve çalışma şartlarını yerine getirdiğiniz anlamını taşır.  Sertifikasyon sürecinde  katılımcıların eğitim programını başarıyla, devamsızlık yapmadan, eksiksiz bir şekilde tüm modülleri tamamlamaları beklenir.  Ayrıca, ilk MBSR programlarını açarak 5 bireysel veya grup süpervizyon almaları gerekir. 

Sertifikasyon süreci aşağıdaki adımlardan oluşur:

 • Yazılı tez: Öğrencinin kendi MBSR programı sırasında deneyimlerini değerlendirdiği yazılı bir bitirme tezini tamamlaması ve değerlendirme için sunması gerekmektedir.

 • Ses kayıtları: Yazılı tezle beraber katılımcıların kendi programlarında sundukları beden taraması, oturma meditasyonu, uzanarak ve ayakta yoga pratiklerinin ses kayıtlarını sunmaları beklenir

 • Katılımcı Kitapçığı: Kendi katılımcılarına sundukları Katılımcı Kitapçığını da (kendi dillerinde) tamamlamış olarak sunmaları gerekmektedir.

Eğitmenlik Programının Özellikleri

 • Uluslararası standartlara uygun bir şekilde zamana yayılmış 240 saat yüz yüze eğitim

 • Okumalar, beceri uygulamaları, pilot program uygulaması adımları ile 600 saatin üzerinde bireysel çalışmada destek

 • Avrupa’nın en köklü mindfulness okullarından biri olan IMA’dan sertifikasyon

 • Kanıta dayalı, tüm dünyada uygulanan hali ile Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) müfredatının tüm unsurlarının incelenmesi

 • MBSR programının tüm formel ve informel uygulamalarının öğretilmesi, uygulamaya yönelik deneyimsel eğitim

 • Inquiry (Keşifsel Derin Diyalog) Becerileri

 • Bir mindfulness psikoeğitim grubunun çalışma dinamikleri üzerine derin keşif 

 • Mindfulness Eğitmenliğinin etik ve profesyonellik standartları üzerine bilgilendirme ve destek

 • Mindfulness programlarının açılması ve yürütülmesi için gerekli operasyonel süreçlerin gözden geçirilmesi, eğitim sırasında ilk MBSR grubunun açılmasına destek

 • Kohort yapısında iş birliği içinde öğrenme süreci

 • Sınırlı sayıda katılımcı, her bir eğitmen adayı ile birebir iletişim ve destek süreci

 • Deneyimli IMA Öğretim ve Süpervizyon Kadrosundan birebir 5 süpervizyon oturumu

 • Mindfulness Eğitmenliğine dair içgörü ve tecrübenin derinleştirilmesi için yazılı bitirme tezi 

 • İstenirse Mindfulness Temelli Bilişsel Terapi (MBCT) programı ek eğitim modülüne katılma imkanı  

IMA Programının Öğrenme Boyutları

Avrupa’nın en köklü mindfulness kurumu olan Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) tarafından yaratılmış olan programımız güçlü bir şekilde yapılandırılmıştır ve katılımcılar için kapsamlı bir eğitmenlik yolculuğu deneyimi sunar.

 

Program aynı zamanda kişisel yaratıcılığı ve ifadeyi de teşvik eder. Multidisipliner bir öğretim ve süpervizyon kadrosuna sahip olan program, her katılımcının kendi eğitmen kimliğini bulmasına da olanak tanır.

 

Programın yaklaşımı ve öne çıkan özellikleri şunlardır:

Kohort Öğrenme
Kohort Öğrenme

Programımız kohort grup yapısı içindedir, yani her modüle aynı öğrenciler katılır. Kohort temelli öğrenmede eğitmen adayları 15 ay boyunca bir grup olarak hareket eder iş birliği ve bağ kurmaya dayalı bir öğrenme tarzı benimsenir. Böylece programın tamamlanmasından sonra da birbirlerini desteklemeye ve iş birliği yapmaya devam eden bir Eğitmen Topluluğu oluşturulmuş olur.

Kişiye Özel Destek
Kişiye Özel Destek

Program boyunca her bir eğitmen adayının süreçten başarı ile çıkabilmesi için birebir ilgi ve destek sunulur.  Öğretim ve süpervizyon kadrosu program boyunca katılımcılarla yoğun bir etkileşim içinde kalarak her bir eğitmen adayının mindfulness alanında derinleşmesini sağlarlar.  Programın son bölümünde katılımcılar, kendi düzenledikleri 8 haftalık MBSR programını açar ve bizzat uygulama sırasında süpervizyon alırlar.

Eğitmenin Kişisel Pratiği
Eğitmenin Kişisel Pratiği

Başkalarına mindfulness öğretmenin temeli, kişinin kendi meditasyon pratiğinin olması ve kendi mindful olma halinin gelişmesidir. Bu program eğitmen adaylarının meditasyon pratiklerinin derinleşmesini, eğitmenlerin kendi hayat ve yolculuklarında mindfulness yaklaşımını kullanmalarını vurgular. Bu doğrultuda programın içeriğinde 5 günlük sessizlik inzivası da mevcuttur. Eğitim modülleri ve modüller arası çalışmalar MBSR programının unsurlarını tamamen içselleştirme üzerine tasarlanmış uygulama ağırlıklı bir yapıdadır.

Lokalleştirme Desteği
Lokalleştirme Desteği

Katılımcılar ana pratiklerin her biri için çalışmaları kendi dillerinde yazıp kendi sesleri ile kaydederler. Bu kayıtlar ekibimiz tarafından dinlenir ve geri bildirim verilir. Ayrıca,  Türkçe meditasyon yönlendirme konusunda destek verilir. Katılımcılara kullanılacak dil, yaklaşım, kelime seçimleri konusunda ayrıntılı bir şekilde bilgilendirilme yapılır, katılımcıların kendi tarzlarını bulmaları teşvik edilir.  Katılımcılara Türkçe dilinde kapsamlı bir MBSR Eğitmen Eğitimi Kılavuzu verilir.  Bu kılavuz programın tüm detaylarını, teorik ve pratik bilgilerini içerir.

Institute for Mindfulness-Based Approaches (IMA) Eğitmen ve Süpervizör Kadrosu

Bir mindfulness uzmanlık programının en güçlü tarafı eğitimli, deneyimli öğretim ve süpervizyon kadrosudur. 

 

MindCare iş birliği ile Mindfulness Eğitmenlik Programını aktaracak olan IMA öğretim kadrosu mindfulness alanındaki en yüksek profesyonelliği ve deneyimi yansıtacak şekilde Avrupa'nın önde gelen mindfulness araştırmacıları, eğitmenler ve bu alandaki liderlerin yanı sıra ABD ve dünyanın diğer bölgelerinden misafir eğitim görevlilerini de kapsamaktadır. Tüm öğretim üyelerimiz kendi alanlarında mindfulness temelli yaklaşımların uygulaması konusunda deneyimli olup profesyonel deneyimin yanı sıra uzun yıllara yayılan kişisel bir mindfulness pratiğine sahiptir.

Her bir eğitim modülünde farklı bir öğretim üyesi ile tanışan katılımcılar, olabildiğince çok sayıda mindfulness eğitmeni ile çalışarak deneyim edinmiş olurlar. 

Program Tarihleri

Oryantasyon Toplantısı

Online Canlı Zoom

24 Şubat 11:00 - 13:00
Ücretsiz tanıtım toplantımıza katılın ve eğitmenlerle tanışın!
Eğitmenler: Ingrid van den Hout & Selin Ilgaz & Kıvılcım Kıran

Modül 1

Online Canlı Zoom

26 Nisan Cuma - 28 Nisan Pazar, 2024, 3 gün.
Eğitmen: Ingrid van den Hout

Modül 2

Online Canlı Zoom

6 Haziran Perşembe - 7 Haziran Cuma 2024, 2 gün.
Eğitmen: René Slikker, Stajyer Eğitmen: Kıvılcım Kıran

Modül 3

Yüz Yüze Sınıf İçi - İstanbul

5 Temmuz Cuma - 7 Temmuz Pazar 2024, 3 gün.
Eğitmen: Amir Imani

Modül 4

Yüz Yüze Sınıf İçi - İstanbul

20 Eylül Cuma - 22 Eylül Pazar 2024, 3 gün.
Eğitmen: Elise Jansen
, Stajyer Eğitmen: Selin Ilgaz

Webinar

Online

5 Ekim Cumartesi 2024, 3,5 Saat

Eğitmen: Ingrid van den Hout

Sessiz İnziva

Konaklamalı

8 Ekim Salı - 13 Ekim Pazar 2024, 5 gün 5 gece.

Eğitmen: Amir Imani

Modül 5

Online Canlı Zoom

1 Kasım Cuma - 3 Kasım Pazar 2024, 3 gün.

Eğitmen: René Slikker

Modül 6

Online Canlı Zoom

7 Aralık Cumartesi - 8 Aralık Pazar 2024, 2 gün.
Eğitmen: Wolfgang Schröder

Modül 7

Yüz Yüze Sınıf İçi - İstanbul

23 Ocak Perşembe - 26 Ocak Pazar 2025, 4 gün.
Eğitmen: Ingrid van den Hout

Modül 8

Online Canlı Zoom

21 Şubat Cuma - 23 Şubat Pazar 2025, 3 gün.
Eğitmen: Jean-Daniel Rüedi

Modül 9

Yüz Yüze Sınıf İçi - 

İstanbul

11 Temmuz Cuma - 13 Temmuz Pazar 2025, 2,5 gün.
Eğitmen: Amir Imani

Stajyer Eğitmenler: Kıvılcım Kıran, Selin Ilgaz

Aramıza Katılın

Aramıza Katılın

Eğitmenlik Programının bir parçası olmak için başvuru adımları

Başvuru ve Kayıt Süreci

Oryantasyon Toplantısı

Programa başvurmak isteyen adayların programın tanıtılacağı ve program hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılacağı oryantasyon toplantısına katılmasını tavsiye ederiz. Ancak, program hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız oryantasyon modülüne katılamazsanız da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Oryantasyon toplantısına katılmadıysanız başvuru öncesinde tanıtım toplantımızın kaydını izleyebilirsiniz. Bize lütfen info@mindcareacademy.com adresinden ulaşın.

Başvuruların İletilmesi ve Değerlendirilmesi

Programa kayıt olmak için lütfen Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurun ve info@mindcareacademy.com adresine yollayın. Başvuru Formunuz bize iletildikten sonra en geç 3 hafta içinde programa kabul edilip edilmediğinizi size bildireceğiz. Başvurular için verilen tüm bilgiler kesinlikle gizli tutulacaktır. Gizlilik Politikamız gereği verdiğiniz bilgiler sadece belirtmiş olduğunuz eğitime başvuru sürecinde kullanılıp, bu işlemler için gerekli süre saklandıktan sonra imha edilecektir.

Kabul Koşulları

MindCare ve IMA Öğretim Kadrosundan kıdemli eğitmenler tüm başvuruları ayrıntılı bir şekilde değerlendirecektir. Başvuruda verdiğiniz bilgiler, program kriterlerine göre yeterli bulunmazsa sizden bazı ek hazırlıklar yapmanız istenebilir. Bu ek hazırlıklar size yazılı olarak bildirilir ve bu hazırlıkları nasıl yapacağınız konusunda önerilerde bulunulur. Lütfen, kabul kriterleri için aşağıdaki kabul kriterlerine bakın.

Kesin Kayıt

Başvurunuzun olumlu olması durumunda kaydınızı kesinleştirmek için bir kayıt sözleşmesi iletilecektir. Bu sözleşmeyi doldurmanız ve ön kayıt ücretini ödemeniz ile programdaki yeriniz teyid edilir.

Kayıtlar başvuru sırasına göre kabul edilir. Program kontenjanı dolduktan sonra gelen başvurular olumlu olarak değerlendirilirse yedek listeye alınır ve herhangi bir iptal olursa başvuru sırasına göre adaylara geri dönülür.

18.png

Programa Kimler Katılabilir?

Eğitim Ön Koşulları
 • Zihinsel sağlık, tıp, eğitim, sağlık hizmetleri, sosyal hizmet, fizyoterapist veya duyu bütünleme terapisti, hemşirelik, danışmanlık, koçluk, insan kaynakları, pastoral çalışma ve ilgili meslekler alanlarında profesyonel bir eğitim veya eğitim programını başarıyla tamamlamış olmak. Eğer bu koşulu sağlayıp sağlamadığınızdan emin değilseniz lütfen bizimle iletişime geçin.

 • Profesyonel bir eğitiminiz yoksa ancak geniş iş veya gönüllü deneyiminiz varsa, lütfen ayrıntıları bize verin.

 • Bir profesyonel alanda en az üç yıl çalışma deneyimi.

 • Meditasyon Deneyimi: Eğitim programına başlamadan önce en az 1.5 yıl meditasyon pratiği (Mindfulness, Vipassana, Zen, Shambhala Eğitimi, Dzogchen, Hristiyan Contemplative, Sufi, Yoga vb.).

 • Düzenli oturma meditasyon pratiği.

 • Yaş Sınırı: 30 yaşın altında olanlardan artık bu koşulu talep etmiyoruz, bunun yerine profesyonel alanda üç yıl iş deneyimi talep ediyoruz.

 • Meditatif beden çalışması konusunda bir deneyim, özellikle yoga. Eğer yoga deneyiminiz yoksa veya ek eğitimden faydalanabileceğinizi düşünüyorsak, eğitim programı süresince kendi şehrinizde haftalık bir yoga kursuna katılmanızı isteyebiliriz.

 • 8 haftalık MBSR programına katılım. Eğitimin 2.Modülüne başlamadan önce bir 8 haftalık MBSR programını tamamlamanızı rica ediyoruz. Yüz yüze yapılan bir programdan uzakta yaşıyorsanız veya iş programınız buna izin vermiyorsa, IMA tarafından onaylanmış bir online 8 haftalık programa katılmanız mümkündür. Size uygun bir online program bulmanıza yardımcı olabiliriz.

 • IMA tarafından eğitmen eğitimi için onaylanmış en az bir beş günlük sessiz meditasyon inzivasına katılım. Henüz bir inzivaya katılmadıysanız, bu program dahilinde düzenlenen 5 günlük Sessizlik İnzivasına katılabilirsiniz.

Program Ücreti

3,200 Euro (KDV dahil)

Bu ücret aşağıdaki tüm bölümleri kapsar:

 • 15 aya yayılmış 9 Eğitim Modülü ve 1 Webinar

 • 5 Günlük Sessizlik İnzivası

 • Ayrıntılı bir Eğitmen Eğitimi Kılavuzu

 • Katılımcı Kitapçığı

 • Modüller arası yapılan 8 adet Akran Çalışma Grubu Oturumu

 • Sertifikasyon sürecinde gönderilen yazılı tezin ve program materyallerinin değerlendirilmesi

 • Uluslararası geçerli sertifika

Zorunlu Süpervizyon oturumları ayrıca ücretlendirilir. İnzivanın konaklaması ve ulaşımı ücrete dahil değildir.

Ödeme Planı:

Kişiye özel ödeme planı çıkarılır. Ödemeler havale yoluyla veya kredi kartı ödeme seçeneği ile yapılabilir. Ödeme için kredi kartı seçeneğini kullanmak isterseniz %3 komisyon farkı eklenerek kredi kartı ödeme linki sağlanır. Türk lirası ile ödemek istediğinizde ücret günün kurundan hesaplanır.

bottom of page