top of page

MindCare Hakkında

Kıvılcım & Selin

MindCare Hakkında

MindCare - Mindfulness Temelli Yaklaşımlar Akademisi, mindfulness temelli programlar, etkinlikler, atölyeler, danışmanlık hizmetleri ve uluslarası standartlarda profesyonel eğitmen eğitimi programları sunan, İstanbul - Türkiye merkezli bir kuruluştur. Mindfulness temelli müdahale alanlarımız yetişkinler, çocuklar ve ergenler için olduğu kadar okulları ve kurumsal şirketleri de kapsar. 

 

MindCare olarak Mindfulness temelli psikolojiyi olabildiğince çok insanla paylaşmak için bu yaklaşımdan faydalanmak için fırsatlar yaratmak istiyoruz. Zihinsel ve duygusal iyi olma hali ve mindfulness öğretmek için dünya standartlarında mindfulness eğitmenlerini, kanıta dayalı içerikleri ve tutkulu bir ekibi bir araya getirme fikriyle motive oluyoruz. Bütünleştirici ve çok disiplinli bir bakış açısı doğrultusunda mindfulness uygulamasını beden temelli yaklaşımlarla ilişkilendirme niyetindeyiz. 

 

Mindfulness Eğitmenleri Kıvılcım Kıran ve Selin Ilgaz tarafından kurulan MindCare Academy'de açık fikirlilik, kapsayıcılık, şefkat ve kişisel gelişim değerlerini paylaşıyoruz. İnsan olmanın zorluklarıyla esnek dayanıklılık ve şefkatle yüzleşmek, ortak insanlığımız için empati kurmak ve kendimizin her parçasını açıklık ve kabulle bütünleştirmek günlük amacımızın bir parçasıdır. Bu yolda birbirimizi ve yolumuzun kesiştiği herkesi desteklemeyi niyet ediyoruz.

Özgeçmişlerimize buradan ulaşabilir, bizle iletişime geçerek program ve eğitmenlik yolculuğu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz.

MindCare Ekibi

TeamsFoto.PNG

Kıvılcım Kıran

MindCare Ortak Kurucu
Program Koordinatörü

Uzm. Psikolog (Örgütsel Psikoloji - Klinik Psikoloji - devam)
Mindfulness (MBSR/MBCT) ve Şefkat Eğitmeni

Kıvılcım 2015 yılından beri mindfulness ve şefkat konuları ile ilgileniyor ve 2016 yılından beri akredite mindfulness eğitmeni.  Üzerine çalışıp, düşünmeyi, paylaşmayı en çok sevdiği konular toksik stres, tükenmişlik, kaygı, anlam, kompleks travma, travma sonrası gelişim ve şefkat.

Mindfulness eğitmenlik eğitimini İngiltere’de Oxford Üniversitesi (Mindfulnes Temelli Bilişsel Terapi) ve Bangor Üniversitesi’nde (Mindfulnes Temelli Stres Azaltma ve Bilişsel Terapi) ve Almanya merkezli IMA (Institute of Mindfulness Based Approaches)'da  alan Kıvılcım ayrıca Paul Gilbert’ın kurucusu olduğu Compassionate Mind Merkezinden şefkat odaklı terapi üzerine eğitimler aldı ve Şefkatli Zihin Programı eğitmenidir.  Travma çözümlemesi alanlarında ise Somatik Deneyimleme ve EMDR ekollerinin yanısıra Bilişsel Davranışçı Terapi yaklaşımını kullanmaktadır.

Tarih ve Psikoloji alanlarında lisans, Örgütsel Psikoloji alanında da yüksek lisans derecesine sahip olan Kıvılcım ayrıca klinik psikoloji yüksek lisans eğitimine de devam etmektedir.  Mindfulness ve Şefkat çalışmalarını kurucusu olduğu Mindfulness Hareketi platformunda devam ettirmekte, bu yaklaşımları kullanarak düzenli olarak psikoeğitim grupları düzenlemektedir. 

Selin Ilgaz

Selin Ilgaz

MindCare Ortak Kurucu
Program Koordinatörü
Psikolog, Nörobilim Uzmanı (MSc Neurosciences)
Mindfulness (MBSR) Eğitmeni

Selin Ilgaz Psikoloji ve Nörobilim dallarında uzmanlaştıktan sonra kollarını sıvadı ve hep merak ettiği Mindfulness pratiğini deneyimlemek için yola koyuldu. Meditasyon ile macerası Nepal’de 10 günlük sessiz Vipassana inzivası ile başladı (2014).

 

Bu deneyimle beraber meditasyon ve Mindfulness hızlıca günlük hayatının bir parçası haline geldi ve halen düzenli olarak inzivalara ve eğitimlere katılmaya devam ediyor. Bu pratiğin birçok insana yardımı dokunacağına ikna olarak öğrendiklerini doğru ve bilimsel bir şekilde paylaşmak istedi. 2016 yılında İspanya’da bulunan Mindful Academy’den aldığı eğitimle akredite Mindfulness Temelli Stres Azaltma (MBSR) ve Mindfulness eğitmeni oldu.

 

2016 yılından bu yana 40’tan fazla eğitim verdi ve yüz yüze 500’den fazla kişiye ulaştı. 2019 yılının Ocak ayında Yoga Alliance onaylı YogANA (RYS) okulunda 200 saatlik Yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı.

 

Kişisel pratiği ve eğitmen kimliği bedensel pratiklerden (yoga, dans, tai chi), travma odaklı somatik çalışmalardan ve analitik psikolojiden esinleniyor ve etkileniyor.

bottom of page