top of page
19.jpg

Aramıza Katılın

Eğitmenlik Programının bir parçası olmak için başvuru adımları

Başvuru ve Kayıt Süreci

Oryantasyon Toplantısı

Oryantasyon Toplantısı

Programa başvurmak isteyen adayların programın tanıtılacağı ve program hakkında ayrıntılı bilgilendirme yapılacağı oryantasyon toplantısına katılmasını tavsiye ederiz. Ancak, program hakkında yeteri kadar bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyorsanız oryantasyon modülüne katılamazsanız da başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Oryantasyon toplantısına katılmadıysanız başvuru öncesinde program düzenleyicileri ile görüşmeniz ve programın işleyişi hakkında bilgi edinmeniz sizin için iyi olacaktır.  Bize lütfen  info@mindcareacademy.com adresinden ulaşın.

Başvuruların İletilmesi ve Değerlendirilmesi

Başvuruların İletilmesi ve Değerlendirilmesi

Programa kayıt olmak için lütfen Başvuru Formu’nu eksiksiz olarak doldurun ve info@mindcareacademy.com adresine yollayın. Başvuru Formunuz bize iletildikten sonra en geç 3 hafta içinde programa kabul edilip edilmediğinizi size bildireceğiz. Başvurular için verilen tüm bilgiler kesinlikle gizli tutulacaktır. Gizlilik Politikamız gereği verdiğiniz bilgiler sadece belirtmiş olduğunuz eğitime başvuru sürecinde kullanılıp, bu işlemler için gerekli süre saklandıktan sonra imha edilecektir.

Kabul Koşulları

Kabul Koşulları

MindCare ve IMA Öğretim Kadrosundan kıdemli eğitmenler tüm başvuruları ayrıntılı bir şekilde değerlendirecektir. Başvuruda verdiğiniz bilgiler, program kriterlerine göre yeterli bulunmazsa sizden bazı ek hazırlıklar yapmanız istenebilir. Bu ek hazırlıklar size yazılı olarak bildirilir ve bu hazırlıkları nasıl yapacağınız konusunda önerilerde bulunulur. Lütfen, kabul kriterleri için aşağıdaki kabul kriterlerine bakın.

Kesin Kayıt

Kesin Kayıt

Başvurunuzun olumlu olması durumunda kaydınızı kesinleştirmek için bir kayıt sözleşmesi iletilecektir. Bu sözleşmeyi doldurmanız ve ön kayıt ücretini ödemeniz ile programdaki yeriniz teyid edilir.

Kayıtlar başvuru sırasına göre kabul edilir. Program kontenjanı dolduktan sonra gelen başvurular olumlu olarak değerlendirilirse yedek listeye alınır ve herhangi bir iptal olursa başvuru sırasına göre adaylara geri dönülür.

Meditasyon Çanağı

Programa Kimler Başvurabilir?

Mindfulness eğitmeni olmak için bu programa katılmak için temel olarak üç ön koşul vardır. 

  1. Mindfulness yaklaşımını bir katılımcı olarak deneyimlemiş olmak.

  2. Hâlihazırda düzenli bir mindfulness pratiğini devam ettiriyor olmak.

  3. Eğitmen olmak için gerekli yaşam deneyimine sahip olmak.

Eğitim Ön Koşulları
  • 8 haftalık bir MBSR programına katılmış olmanız gerekir.  Bazı durumlarda başka bir gelenekte meditasyon deneyiminiz olabilir ama 8 haftalık bir MBSR programına katılmamış olabilirsiniz.  Eğer 8 haftalık bir program tamamlamadıysanız Eğitmen Eğitimi’nin 2. Modülünden önce 8 haftalık bir MBSR programı bitirmeli ve mindfulness temelli seküler bir programı katılımcı olarak deneyimlemelisiniz.

  • En az bir tane beş günlük sessiz meditasyon inzivasına katılım sağlanmış olması gerekir. Eğer bir inzivaya katılmadıysanız bu program dahilinde düzenlenen 5 günlük Sessizlik İnzivasına katılabilirsiniz.

 

Bu iki ön koşulu sağlayan 8 Haftalık MBSR programlarını ve Sessizlik İnzivalarını öğrenmek için lütfen program koordinatörleri ile iletişime geçin.

Kişisel Mindfulness Pratiği Ön Koşulları
  • Eğitim programına başlamadan önce en az 1.5 yıldır meditasyon ve tefekkür odaklı bir pratik deneyiminiz olması beklenir. (Mindfulness, Vipassana, Zen, Shambhala Eğitimi, Dzogchen, Sufi, Yoga vb.) Eğer 1.5 yıllık düzenli bir pratik geçmişiniz yoksa bu durumu lütfen program koordinatörleri ile görüşün, bazı özel durumlarda şartlı kabul edilmeniz mümkün olabilir.

  • Meditatif beden çalışması deneyiminizin (Yoga, TaiChi vb.) özellikle de yoga deneyiminizin olması beklenir. Herhangi bir yoga deneyiminiz yoksa veya ek eğitimlerden yararlanabileceğinizi düşünüyorsak, eğitmen eğitimi boyunca haftalık yoga derslerine katılmanızı isteyebiliriz.

  • Hâlihazırda düzenli bir şekilde meditasyon yapıyor olmanız beklenir.

Kişisel Deneyim ve Özgeçmiş ile ilgili Koşullar

Mindfulness Uzmanlık Programına çok çeşitli yaşam deneyimleri olan kişiler başvurmakta ve eğitim sonunda başarılı birer Mindfulness Eğitmeni olmaktadır. İyi bir Mindfulness Eğitmeni, katıldığı eğitim programı kadar kendi yaşam deneyiminden de beslendiği için aşağıdaki özelliklere sahip olmak programa kabul edilme ihtimalinizi artıracaktır, ancak zorunlu değildir. Kendi kişisel geçmiş ve birikiminizin uygun olup olmadığından emin değilseniz, lütfen program düzenleyicileri ile iletişime geçin.

 

  • Ruh sağlığı, tıp, eğitim, sağlık bakımı, sosyal hizmet, fiziksel veya mesleki terapi, hemşirelik, danışmanlık, koçluk, insan kaynakları, manevi çalışmalar ve ilgili meslekler alanlarında profesyonel bir eğitim veya öğretim programından mezun olmak veya bu alanlarda profesyonel iş ya da gönüllülük deneyiminiz olması beklenir.  

  • Programa katılmak için en az 25 yaşında olmak gerekir ancak kişiye özel durumlar değerlendirilebilir, lütfen program düzenleyicileri ile iletişime geçin.

bottom of page